Масленица 2024.

Традиционално обележавамо руски празник Масленицу уз прављење палачинки.

Учесници шестог разреда почастили су учитељицу и њене четвртаке, испричали о празнику и шта их од петог разреда чека на часовима руског језика, јер учење језика нису само лексеме, већ и култура, историја једног народа.

Као и сваке године, ученици седмог разреда печењем замиришу школу, а касније несебично деле припремљене палачинке свим запосленима и ученицима школе. Ученици осталих разреда причају о празнику сладећи се донетим палачинкама.

Од изазова до постигнућа: Како мотивисати ученике Мотивација да што боље представе празник, усвоје нова знања, презентују нешто што до сада није речено и енергија којом преносе лепоте празника већ годинама не јењава. Зато, оно шта ваља нећемо мењати. Сладимо се и следеће године.