Сарадња са хуманитарним организацијама

ХУМАНИТАРНЕ АКТИВНОСТИ

Једна од вредности које се у школи промовишу јесу хуманост и одговоран однос према друштву, што се реализује кроз многобројне активности. Прикупљање помоћи за децу из Свратишта за децу и Дечјег села, Ученици су такође учествовали и у хуманитарним концертима који су организовани за прикупљање новчане помоћи за тешко оболеле суграђане, сакупљали новчана средства за оболелог друга, правили поклон пакете за децу са Косова и увек су вољни да помогну. Учешћем у пројекту “Једна школа за једно дете” под покровитељсвом Министарсва просвете у организацији удружења “Сложно у невољи” ученици су угостили, на недељу дана, две девојчице са Косова. Од 2019. године ученици редовно прикупљају прилог за удружење НУРДОР. Школа је учесник пројекта „Чепом до осмеха“.