Дан српског јединства, слободе и националне заставе

На симболичан начин обележили смо Дан српског јединства, слободе и националне заставе државни је празник који се 15. септембра празнује у Републици Србији. Ученици осмог разреда су направили шпалир застава код улаза у школу, те су након звона остали ђаци ушли у школу пролазећи кроз њега. Данас ће бити реализовани тематски часови поводом обележавања овог празника, те кроз разговор и указивање на историјске чињенице, последице и на борбу за афирмацију највиших људских вредности, али и учвршћивање националне свести, принципа слободарства и родољубља ученици ће имати још једном прилику да спознају важност историјских догађаја који су у тесној вези са овим датумом и разлоге за успостављање његовог празновања.